poniedziałek, 28 września 2015

Bycie sobą!Witam !

    Długo zbierałam się , żeby coś napisać . Nie chciałam robić pisać jakiś banalnych postów . Kolejnej listy czy zdjęć , które i tak nie są profesjonalne i jest ich mało.
Nie chcę aby to też było takie : 
O jest sobota czas na wpis ! Co ja mam napisać  , no dobra coś tam napisze …
    Stwierdziłam , że jak będę mieć pomysł na posta i tą wenę to po prostu siąde przed komputerem czy kartką i napisze . Pomyślałam więc dziś , że napisze o moim zdaniu na jakiś temat . Ostatnia notka o tzw. Obgadywaniu się wam spodobała  . Dziś poruszę temat : Czy zawsze warto być sobą ? Wiadomo mam tylko 14 lat więc te moje zdanie nie jest tak bardzo rozbudowane czy będzie jakoś profesjonalnie zbudowane. Napisze tak jak umiem i jak najlepiej.    Często próbujemy naśladować innych . Zazwyczaj pod pretekstem ona jest idealna chce być taka! Nie , nikt nie jest idealny , każdy ma wady . Nie zawsze widoczne , bywają ukryte.
Zanim stwierdzimy , że chcemy być idealni jak ona /on , pomyślny czemu ona/on jest taka/i idealna/y. Ponieważ ma fajniejsze ciuchy? Jest szczuplejsza ? Ma fajny charakter? No i co ?  Zawsze możemy nad sobą popracować . Wagę swoją można pomniejszyć , ćwiczenia, bieganie , zdrowe odżywianie. Ale po co ? Jeśli czujemy się w sobie , w swojej skórze okej to po co mamy zmieniać się dla innych ? Uważam , że zmiana swojej osobowości musi wyjść od nas samych . Nie może być tak , że ktoś ci powie : Zmień się bo mnie irytujesz / wkurzasz . To my powinniśmy czuć potrzebę zmiany na lepsze , a czasem niestety i ludzie zmieniają się na  gorsze. I to zazwyczaj , żeby przypodobać się innym .    No , ale skupmy się na byciu sobą. Zeszłam tu bardziej w tematykę akceptowania siebie. Chyba i dobrze . Powinniśmy akceptować siebie takimi jakimi jesteśmy . 


Czy zawsze warto być sobą ? To pytanie wcale nie jest łatwe. Odpowiedzi pewnie będą podzielone. Jedni odpowiedzą tak , a drudzy nie. Moim zdaniem czasem warto ugryźć się w język (jeśli jesteśmy szczerzy) i pomyśleć czy serio to potrzebne co chcę powiedzieć.
Warto być jednak sobą . Jeśli ktoś cię nie akceptuje jaki jesteś to jego sprawa. Mnie czasem osoby denerwują swoim zachowaniem , ale ja próbuje w ogóle nie zwracać na to uwagi. Po co mam interesować się nim .  
Lubie być sobą .  Bywały dni jednak , że próbowałam kogoś naśladować , ale po co ? Tak , żeby przypodobać się innym .

Ten wpis zakończę . Mam nadzieję , że mnie poprzecie , albo wyrazicie swoje zdanie uzasadniając je . 


[Jeśli takie wpis Ci się  spodobał , a jesteś nową osobą tutaj to zostaw obserwację i komentarz , wpadnę do ciebie . ] Pa!

6 komentarzy:

 1. Oczywiście warto byc sobą, nie ma co udawać :)

  Kochana kliknęłabyś w linki u mnie w najnowszym poście ?
  Będę bardzo wdzięczna, z góry dziękuję ślicznie ! :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Bycie sobą to podstawa! :D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. bycie sobą jest najważniejsze :)

  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak to mówią ''Bądź sobą, a karzą brać przykład z innych''
  Świetny post <3 Obserwuje <3

  Zapraszam do mnie :*

  nikolaa123.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Najważniejsze to aby być sobą.
  Świetny post.
  Pozdrawiam, nataa-natkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja piszę zawsze w tedy kiedy mam inspiracje albo chęc do podzielenia się czymś. Czasem mam pare rzeczy i mam na później gotowy post więc to też dobry sposób ;) . A z tematem postu się zgodzę w 100% warto być sobą tylko dlatego że w tedy będziemy się akceptować w 100% , a tak czy siak nigdy wszystkich nie zadowolimy .

  NOWY POST!  ZAPRASZAM!
  MÓJ BLOG-KLIIK

  OdpowiedzUsuń

Weryfikacja obrazkowa wyłączona. Dziękuję za każdy komentarz, przy najbliższej okazji odwdzięczam się.